۱۳۸۹ شهریور ۸, دوشنبه

حق دادنی نیس!

ما معلولین جشن گلریزان نمی خواهیم! کمکش که به ما نمیرسه ، مستقیم میره تو صندوق مشارکتهای مردمی به زیستی  و خدا میدونه با میلیاردها تومانش چی میکنن!؟

ما فقط از شماها توقع اجرای حقوق معلولین داریم . البته به دو طرف بستگی داره یکی خود معلول یا توانخواه باید بره دنبالش و مصمم باشه و پافشاری کنه  و یکی اون  طرف  اجرا کنه مثل کارفرماها باید به  حقوق 3% استخدام معلولین عمل کنند .

تحصیلات رایگان تا مقطع دکترا،  متاسفانه هنگامی  ارشدمو تموم کردم تا جایی شنیدم شده پنجاه درصد ! شاید بخاطر مشروط های پیاپی بعضی از معلولین بود . نکته مهم :  باید مرتب در جریان شهریه  و کارهای بهزیستی باشند تا فرصتشون از دست نره و پرونده مالی هر ترم بسته نشه . بقول معروف نگن دیر اومدی و وقت تموم شد و خودت برو پولشو بریز!

بلیط هواپیمای "هما" نصف قیمت هست  و اجرا میشه !معلولین در جریان باشند و برن دنبالش و از بهزیستی نامه ببرن آزانس هواپیمایی ترجیحاً  نمایندگی هما.

ولی متاسفانه برای رجا یا قطار این برنامه اجرا نمیشه . اتوبوس برون شهری  که هیچ ! داخل شهری باید برای ما رایگان باشه که نیس ولی بعضی ها که خبر دارن از ما نمیگیرن . مترو زمانی برای ما صد درصد رایگان بود که پرید!
و ...


بهرحال مردم در جریان حقوق معلولین نیستن اونم هنگامی که از حق خودشون باخبر نیستن!
میمونه خودمون . ما باید کفش آهنی پامون باشه تا بتونیم حق را بگیریم چون حق دادنی نیس!

امیدوار باشید و میتونید بگیرید . فقط مهم اینه دلسرد نشید و زمان میخواد تا حرفتونو به کرسی بنشونید . بالاخره توی ایران انسانهای عادل و منصفی پیدا میشن!

حتما از بهزیستی دفترچه اجرای حقوق معلولین ( تصویب شده در مجلس  ) بگیرید و با استناد به ماده هاش میتونید کارتونو پیش ببرید . برای شهریه که به این دفترچه متوسل شدم .

هیچ نظری موجود نیست: